19. Nadbużańska Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza do udziału w letnim szkoleniu "Wakacje z WOT"

Po raz kolejny, 19. Nadbużańska Brygada Obrony Terytorialnej z Chełma otwiera swoje drzwi dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze określonych planów na nadchodzące wakacje. W sierpniu startuje następna edycja projektu „Wakacje z WOT”, skierowanego nie tylko do pełnoletnich uczniów, studentów i nauczycieli korzystających z letniego odpoczynku.

„Jeśli nadal zastanawiasz się, jak spędzić nadchodzące wakacje, mamy dla ciebie propozycję – dołącz do naszej brygady!” – zachęca porucznik Marcin Zelent, pełniący rolę rzecznika prasowego 19. Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Brygada jest w trakcie przygotowań do drugiego etapu szkolenia podstawowego dla ochotników, które realizowane jest w ramach wspomnianego już projektu „Wakacje z WOT”. Szkolenie zostało zaprojektowane z myślą o dorosłych studentach, uczniach szkół średnich oraz nauczycielach korzystających z wakacyjnej przerwy. Każdy pełnoletni, kto jest gotowy poświęcić na to 16 dni, może spróbować swoich sił, zdobyć nowe umiejętności i złożyć przysięgę wojskową.

Podczas szesnastodniowego szkolenia, uczestnicy będą zakwaterowani w jednostce i przechodzą intensywne treningi strzeleckie. Będą też mieć okazję zdobyć wiedzę z dziedzin taktyki, topografii wojskowej i łączności radiowej, a także naukę musztry i regulaminów wojskowych. Całość doświadczenia zakończy się uroczystym aktem złożenia przysięgi wojskowej.