Błąd medyczny w szpitalu Hrubieszowa: błędnie zoperowana ręka 74-letniej pacjentki

Placówka medyczna w Hrubieszowie stała się miejscem poważnego błędu medycznego, kiedy to 74-letnia pacjentka poddała się operacji zdrowej ręki. Kobieta, która do szpitala zgłosiła się z diagnozą zespołu cieśni nadgarstka dotykającą jej lewą rękę, przez pomyłkę została poddana operacji prawej ręki. Niestety, w wyniku tej sytuacji obie dłonie kobiety są teraz niesprawne. Prokuratura podjęła już działania w sprawie tego niefortunnego incydentu.

Pacjentka pochodząca z Zamościa została przekierowana na operację do hrubieszowskiego szpitala ze względu na diagnozę zespołu cieśni nadgarstka w lewej ręce. Zabieg przeprowadzono na oddziale chirurgii ogólnej i urazowo-ortopedycznej tej lubelskiej placówki pod pełną narkozą. Po wybudzeniu z anestezji okazało się, że lekarze wykonali operację na zdrowej ręce kobiety.

Całą sprawę opisał tygodnik „Kronika Tygodnia”. Zgodnie z informacjami zawartymi w lokalnym tygodniku, 74-letnia kobieta zgłosiła się na zabieg chirurgiczny do szpitala w Hrubieszowie 20 grudnia, po otrzymaniu diagnozy zespołu cieśni nadgarstka w lewej ręce. – Wybrałam operację, ponieważ ból stawał się coraz bardziej intensywny, a funkcjonowanie ręki coraz trudniejsze – wyznała pacjentka podczas rozmowy z reporterem.