Debata społeczna na temat bezpieczeństwa w gminie Werbkowice planowana na 14 grudnia 2023 r.

Pierwsze dni zimy, a dokładniej 14 grudnia 2023 roku o godzinie 09.30, zaplanowano spotkanie społeczne, które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury mieszczącym się w Werbkowicach na ulicy Piłsudskiego 2. Głównym celem tego wydarzenia jest dyskusja nad kwestią bezpieczeństwa w obrębie gminy. Do uczestnictwa w tym spotkaniu Policja serdecznie zaprasza wszystkich chętnych.

Debaty społeczne to skuteczna metoda podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na terenie gminy. Oparte są one na budowaniu zaufania i zrozumienia między organami ścigania a mieszkańcami, a ich głównym celem jest reagowanie na istniejące problemy dotyczące bezpieczeństwa.

Podczas planowanej debaty zamierzamy zbadać i omówić społeczne oczekiwania dotyczące poczucia bezpieczeństwa oraz przedstawić narzędzia policyjne, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa publicznego. Wśród tych narzędzi znajdują się takie jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, Aplikacja „Moja Komenda” czy też program „Dzielnicowy bliżej nas”. Specjalną uwagę zamierzamy poświęcić bezpieczeństwu osób starszych, w ramach programu zatytułowanego „Oszustom Stop”.

Nie czekaj i już teraz dołącz do nas! Wszyscy mieszkańcy gminy Werbkowice są serdecznie zaproszeni na debatę społeczną skoncentrowaną wokół tematu bezpieczeństwa.