Marcin Kurek z Zakładu Karnego w Hrubieszowie uhonorowany za zasługi w krwiodawstwie

20 września br., w biurach PCK Oddział Rejonowy w Hrubieszowie, miała miejsce uroczystość, podczas której jeden z funkcjonariuszy Zakładu Karnego w tym samym mieście został doceniony i nagrodzony za swoją bezcenną służbę jako dawca krwi.

Marcin Kurek, starszy oddziałowy Działu Ochrony Zakładu Karnego w Hrubieszowie, miał zaszczyt otrzymać od Polskiego Czerwonego Krzyża odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III Stopnia”. To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane osobom, które ofiarowały na tę szczytną cel co najmniej 6 litrów krwi.

To niezaprzeczalny fakt, że funkcjonariusze Służby Więziennej przyczyniają się do ratowania zdrowia i życia ludzi poprzez regularne oddawanie krwi. Ta szlachetna praktyka jest od dawna częścią kultury i działalności jednostek penitencjarnych, w tym także Zakładu Karnego w Hrubieszowie.

Znane nam wszystkim hasło Polskiego Czerwonego Krzyża „Oddając krew – darujesz życie”, jest mottem przewodnim tej organizacji od prawie 60 lat. Od momentu, gdy PCK podjęło się roli organizatora i promotor honorowego krwiodawstwa oraz edukacji społeczeństwa na temat wartości krwi w procesie ratowania życia i zdrowia człowieka, to hasło stało się synonimem ich misji. Krwiodawstwo to niezastąpiona metoda leczenia, która nie ma alternatywy.