Na drodze nr 850 w powiecie tomaszowskim doszło do zderzenia: 18-latek uderzył w Citroena

W gminie Hrubieszów doszło do niebezpiecznej kolizji na drodze. 18-letni młodzieniec, mieszkaniec tej gminy, nie zdołał utrzymać kontroli nad swoim pojazdem na łuku drogi i uderzył w boczna część nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku Citroena. W wyniku tego zdarzenia, 37-letni kierowca Citroena odniósł obrażenia i musiał zostać przewieziony do najbliższego szpitala.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do Policji dzień wcześniej. Zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej numer 850, na terenie powiatu tomaszowskiego. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, ustalili, że 18-latek był kierowcą Skody i jechał od Czartowczyka w stronę miejscowości Przewale.

Przyczyną kolizji okazało się niedostosowanie prędkości jazdy przez młodego kierowcę do panujących warunków na drodze. To doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem na łuku drogi i uderzenia w Citroena. W wyniku zderzenia, 37-letni mieszkaniec gminy Rachanie, kierujący Citroenem, został przewieziony do szpitala. Tymczasem 18-latek oraz jego pasażerka nie wymagali natychmiastowej pomocy medycznej. Testy na obecność alkoholu u kierowców wykazały, że obaj byli trzeźwi podczas kolizji.

Policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, zdecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy 18-latka, który posiadał je zaledwie od miesiąca. Ze względu na uszkodzenia pojazdów, zostały również zatrzymane ich dowody rejestracyjne – poinformowała młodsza aspirant Małgorzata Pawłowska z Komendy Policji w Tomaszowie.