Obchody dożynek miejskich w Hrubieszowie

Dnia 3 września, w niewielkim mieście Hrubieszów, miało miejsce tradycyjne święto plonów. Okolicznościowe dożynki miejskie zapoczątkowały się zgromadzeniem uczestników na tętniącym życiem Rynku Miejskim.

Po zebraniu się, rozpoczęła się parada dożynkowa. Uczestnicy przemaszerowali do Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej, gdzie byli serdecznie przywitani przez kustosza tej świątyni.

Mszę świętą, która rozpoczęła się o godzinie 12, celebrował Jego Ekscelencja ks. bp Edward Białogłowski. Zespół wokalny z parafii Św. Mikołaja w Hrubieszowie odpowiedzialny był za muzyczną oprawę tej uroczystości.

Po zakończeniu ceremonii religijnej, na scenie wystąpiły solistki należące do Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej. Cieszyły one zebraną publiczność swoim śpiewem.

Na dożynki przybyli także pielgrzymi z Gozdowa i Podhorzec, którzy udali się tam pieszo. Wszyscy uczestnicy mieli okazję spróbować posiłków przygotowanych przez działkowców oraz członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Organizacją tego ważnego dla społeczności lokalnej wydarzenia zajęły się trzy instytucje: Miasto Hrubieszów, Kolegium Prezesów Ogródków Działkowych oraz Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie.