Przewrócona betoniarka na drodze krajowej nr 74 powoduje utrudnienia

Wczesnym czwartkowym porankiem doszło do niecodziennego zdarzenia na drodze krajowej nr 74. Betoniarka przewożąca beton przewróciła się, co spowodowało zablokowanie jednego z pasów ruchu. Pojazdy są obecnie przepuszczane na zasadzie wahadłowej.

Zgłoszenie o incydencie nadeszło do służb ratunkowych około godziny 8.00. Dokładnie do przewrócenia pojazdu doszło w Hrubieszowie, przy rondzie położonym w pobliżu obwodnicy tego miasta. Trasa, na której miało miejsce zdarzenie, prowadzi od Zamościa aż do przejścia granicznego w Zosinie.

Punkt Informacji Drogowej potwierdził, że zdarzenie miało miejsce właśnie na tym rondzie, gdzie droga wojewódzka nr 844 krzyżuje się z drogą krajową nr 74. Ta ostatnia prowadzi wzdłuż obwodnicy Hrubieszowa. Na chwilę obecną nie ma informacji o ewentualnych poszkodowanych.

Jeden z pasów ruchu jest zablokowany, a policja reguluje ruch pojazdów wahadłowo. Przyjęte środki mogą spowodować utrudnienia w przepływie ruchu, które potrwają zapewne kilka godzin. Ruch z Zosina w stronę Zamościa został tymczasowo skierowany na objazd z drogi krajowej nr 74 przez Hrubieszów. Objazd prowadzi ulicami: Kolejową, Basaja i Zamojską, aż do momentu ponownego włączenia do DK74.