Renowacja i rozbudowa izby przyjęć w szpitalu

Aktualnie trwa modernizacja istniejącej izby przyjęć w szpitalu. Przeprowadzone zostaną prace, które powiększą jej przestrzeń poprzez dodanie nowych pomieszczeń – punktu informacyjnego i specjalistycznej sali reanimacyjnej. Właśnie te miejsca okażą się niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania placówki.

Nie tylko wnętrze izby przyjęć przejdzie gruntowną przebudowę. Prace dotkną również teren zewnętrzny, gdzie aktualnie znajduje się plac manewrowy dla karetek. Planowane jest jego reorganizowanie, co wpłynie na optymalizację ruchu ambulansów podczas codziennych działań ratunkowych.

Całość inwestycji, trwającej kilka miesięcy, będzie miała swoje koszty. Wydatki związane z tym projekt modernizacyjnym szacuje się na ponad 7 milionów złotych.

Należy też wspomnieć o tym, że obecnie wejścia do izby przyjęć oraz do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są zlokalizowane od strony parkingu, nieopodal windy. Te miejsca są odpowiednio oznaczone tablicami informacyjnymi oraz strzałkami kierunkowymi. Dzięki temu pacjenci nie mają problemów z odnalezieniem się na terenie szpitala.

Na załączonym zdjęciu, wykonanym 2 listopada 2023 roku, można zaobserwować obecny stan izby przyjęć oraz prowadzone prace modernizacyjne.