Tragiczna lekcja szybkości: Policja z Hrubieszowa odebrała czterem kierowcom prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Dzień 15 bieżącego miesiąca, na pewno na długi czas zapadnie w pamięć czterech kierowców, którzy podczas jednej popołudniowej kontroli drogowej w gminie Horodło, zostali pozbawieni praw jazdy przez policjantów z hrubieszowskiej drogówki. Powód? Przekroczenie dozwolonej prędkości w strefie zabudowanej o ponad 50 km/h.

Nadkomisarz Elżbieta Błaziak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, wyjaśnia szczegółowo przebieg zdarzenia. Najmłodszy spośród kierowców, trzydziestoletni mężczyzna, jechał mercedesem klasy C220 z prędkością 109 km/h. Został zatrzymany na terenie miejscowości Łuszków. Funkcjonariusze ukarali go mandatem w wysokości 1500 zł i przyznali mu 13 punktów karnych.

Kolejnych trzech delikwentów zostało zatrzymanych na drodze przelotowej przez miejscowość Liski. W tej grupie znalazł się między innymi 37-latek, który przekroczył dozwolone tempo o 70 km/h. Sankcja dla niego to aż 2000 zł mandatu i 14 punktów karnych. Pozostali dwaj kierowcy – jeden prowadził Hyundai, a drugi KIA – mieli na swoich licznikach odpowiednio 110 km/h i 108 km/h. Obydwaj panowie musieli zapłacić po 1500 zł kary, a na ich konta wpisano po 13 punktów karnych.

Wszyscy czterej kierowcy, którzy zlekceważyli przepisy dotyczące prędkości, zostali ukarani zatrzymaniem prawa jazdy przez hrubieszowską drogówkę – podsumowuje nadkom. Błaziak.