W Hrubieszowie zmarł Piotr Szeląg, ceniony lekarz weterynarii i zaangażowany działacz Lewicy

Potrzebujemy podzielić się przykrymi wiadomościami z Hrubieszowa. Piotr Szeląg, doświadczony lekarz weterynarii i aktywny członek Lewicy, odszedł od nas. Doczekał się wieku 61 lat. Marta Majewska, aktualnie sprawująca funkcję burmistrza Hrubieszowa, poinformowała o tej smutnej stracie. W swoim komunikacie wyraziła głęboki żal związany z odejściem Piotra Szeląga, który był nie tylko uznawanym specjalistą w dziedzinie weterynarii, ale także dobrym i otwartym człowiekiem o szerokich horyzontach społecznych oraz liderem hrubieszowskiej Lewicy.

Szeląg prowadził praktykę weterynaryjną od ponad trzech dekad i przez ten czas zyskał duże uznanie wśród mieszkańców miasta. Adrian, jeden z lokalnych mieszkańców, pochwalił jego umiejętności jako lekarza, mówiąc: „Niewątpliwie miał dar do tego zawodu. Kiedyś uratował mi psiaka, który uległ zatruciu. Pan doktor nie szczędził wysiłków i dzięki niemu mój pies wrócił do zdrowia”.

Piotr Szeląg nie tylko leczył zwierzęta, ale także angażował się w działalność polityczną. W roku 2018 postanowił wystartować na stanowisko burmistrza Hrubieszowa z ramienia partii Lewica. Później podjął również próbę wyboru na posła, niestety oba te starania okazały się nieskuteczne.