Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Hrubieszowie

Premier Mateusz Morawiecki podczas swojej wizyty w Hrubieszowie 8 września ocenił politykę poprzedników, twierdząc, że zaniedbali oni Polskę Wschodnią, co stanowi dowód ich naiwności lub niekompetencji. Premier dodał, że obecny rząd, kierowany przez PiS, wprowadził istotne zmiany w podejściu do kwestii obronności.

Informacje na ten temat przekazało PAP, dodając, że premier Morawiecki odwiedził 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy noszący imię mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Podczas swojego wystąpienia, premier Morawiecki skrytykował poprzednie rządy za ich postępowanie wobec Polski Wschodniej. Twierdził, że zostawili ją na łasce i niełasce potencjalnego wroga. Zastanawiał się, co by się stało z takimi miastami jak Hrubieszów, Zamość, Chełm, Radzyń Podlaski, Białystok czy Lublin położonymi na wschód od Wisły. Sugerował, że poprzednicy zamierzali je pozostawić bez ochrony.

Podkreślając różnice pomiędzy obecnym a poprzednim rządem, Morawiecki zaznaczył, że pod rządami PiS doszło do drastycznej zmiany w podejściu do obronności kraju.