Dni Kultury Chrześcijańskiej w Parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie – podsumowanie wydarzeń od 16 do 19 maja 2024 roku

W drugiej połowie maja 2024, dokładniej od 16 do 19, w murach Parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie miały miejsce Dni Kultury Chrześcijańskiej. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło wiernych oraz miłośników kultury pod dachem tej znanej parafii.

W organizację tej serii spotkań włączył się Parafialny Zespół Caritas. Przy szeregach tego zespołu narodziła się inicjatywa przeprowadzenia konkursu plastycznego na temat „Jan Paweł II – papież rodziny”. W ramach tego konkursu zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogli zaprezentować swoje interpretacje przedstawienia postaci wielkiego polskiego papieża. Nie był to jedyny konkurs zorganizowany przez Parafialny Zespół Caritas. Drugi z nich dotyczył fotografii i nosił tytuł „Obiekty sakralne – kościoły, kapliczki i krzyże w powiecie hrubieszowskim”. Uczestnicy mieli za zadanie uwiecznić na zdjęciach różnorodne obiekty sakralne znalezione w ich lokalnym otoczeniu.

Podczas wydarzenia odbył się też kiermasz charytatywny zorganizowany przez osoby o wielkich sercach. Został on zrealizowany pod hasłem „I oto chodzi – wsparcie dla Wiesława Czopa”. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu osób, udało się zebrać fundusze na pomoc potrzebującemu.