Góra zamkowa w Chełmie

Góra zamkowa w Chełmie to ciekawy punkt widokowy w tym mieście, na który warto zwrócić uwagę. Jego dostępność dla każdego jest dodatkowym atutem tego miejsca. Jest to bezpłatne spojrzenie na panoramę tego miasta.

Bezpłatne atrakcje w mieście

Nie od dziś wiadomo, że istnieje przekonanie, że jeśli się za coś zapłaci to bardziej się to doceni. W związku z tym tak powinno być też z atrakcjami. Warto jednak wiedzieć o tym, że nie za wszystko należy płacić. Bardzo często na mapie miast są miejsca darmowe, tylko wystarczy z nich skorzystać. Góra zamkowa w Chełmie nie jest w tym względzie wyjątkowa. Warto rozglądać się właśnie za takimi darmowymi propozycjami, gdyż dzięki nim mozna lepiej poznać daną destynację. W dużych miastach wiele muzeów oferuje dni bezpłatnego zwiedzania, być może z okrojonymi wystawami, jednak i tak zawsze jest to okazja do zobaczenia czegoś nowego. Góra zamkowa jest zlokalizowana tuż przy Bazylice w tym mieście.

Góra zamkowa – punkt widokowy w Chełmie

Punkty widokowe zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców danej wsi lub miejscowości, ale przede wszystkim także turystów, którzy wybierają się w nieznane dla nich miejsce. Dzięki dostępności wszelkiego rodzaju platform, czy wież widokowych można spojrzeć na dane miasto z perspektywy ptaka, co zawsze wyjątkowo cieszy. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Góra zamkowa w Chełmie znajduje się w najstarszej części miasta i dodatkowo jest najwyższym wzniesieniem w całej tej destynacji. Wejście na nią jest darmowe. Do podziwiania mamy dwa miejsca. Na niższe z nich można dotrzeć bez żadnych trudności. Jeżeli chcemy jednak oglądać widoki z jeszcze wyższej perspektywy należy wspiąć się kilkadziesiąt schodów wyżej i będzie to możliwe.

Podziemia Kredowe w Chełmie

Obejrzenie panoramy miasta z wysokości nie zajmuje zbyt wiele czasu. Warto pozostałe minuty przeznaczyć na spacer przepięknymi uliczkami. Istnieje także możliwość odwiedzenia Podziemi Kredowych i zobaczenie z bliska jak one wyglądają. Jest to idealna propozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Podczas zwiedzania warto strzec się jednak ducha Bielucha, który może czekać na niespodziewanych gości w mrocznych korytarzach tego miejsca.

Chełm to bardzo ładne miasteczko, które warto odwiedzić przy okazji odpoczynku na Lubelszczyźnie. Jest się czym zachwycić. Zarówno Góra zamkowa w Chełmie, jak i Podziemia Kredowe bardzo zasługują na uwagę.

One thought on “Góra zamkowa w Chełmie

Dodaj komentarz