Sprawdźmy co ma do zaoferowania Hrubieszów – co warto zobaczyć w tym mieście?

Lubisz oryginalne zabytki i kresowe klimaty? Jeśli tak, wycieczki po Hrubieszowie mogą ci sprawić wiele radości. Czym zachwyca to miasto? Jakie atrakcje na jego terenie zasługują na szczególne wyróżnienie?

O atrakcjach turystycznych Hrubieszowa

Hrubieszów jest najdalej na wschód wysuniętym miastem w Polsce, a panujący tu klimat sam w sobie robi wrażenie. Miasto to urzeka kresową atmosferą i ciekawą historią, o której przypominają nam cenne zabytki. Do dziś Hrubieszów zachwyca tradycyjną, małomiasteczkową zabudową, dzięki czemu spacer po jego ulicach może każdemu z nas sprawić wiele radości. Wielu osobom wydaje się, że to właśnie tutaj znajduje się Izba Pamięci Jana Kilińskiego. Jest to jednak nieprawda, ponieważ Izba Pamięci Jana Kilińskiego znajduje się w Trzemesznie. Dawne domy mieszczańskie, reprezentacyjne dworki – wszystko to czeka na nas na terenie Hrubieszowa oraz w jego najbliższej okolicy. W jednym z takich dworków mieści się obecnie Muzeum Regionalne, którego w trakcie wycieczki po ziemi hrubieszowskiej nie można pominąć. Placówka ta może się pochwalić ciekawymi zbiorami, warto zatem zapoznać się z jej ekspozycją.

Czym jeszcze zachwyca to miasto?

Nie brak tu również cennych zabytków architektury sakralnej. Spore wrażenie może zrobić kościół św. Mikołaja Biskupa z XVIII wieku. W jego wnętrzu znajduje się m.in. obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, który w XVIII wieku cieszył się bardzo dużym szacunkiem wśród miejscowych katolików. W pobliżu kościoła wznosi się hrubieszowska cerkiew, będąca ciekawym przykładem stylu rosyjsko-bizantyjskiego. Ma ona aż trzynaście kopuł, którymi skutecznie przyciąga uwagę turystów. Ciekawym zabytkiem jest też dawna cerkiew grekokatolicka św. Mikołaja, która obecnie służy katolikom jako lokalne sanktuarium, przyciągające cudownym obrazem Matki Bożej Sokalskiej.

Kto znajdzie tanie noclegi w Hrubieszowie, ten dodatkowo będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki po okolicy. Kusi pobliska Wioska Gotów, tajemnicze zamczysko w Kryłowie oraz malownicza dolina Bugu – potężnej rzeki, nad brzegami której można do woli spacerować, ciesząc się pięknym otoczeniem i wspaniałą atmosferą.