Lublin – świetny rok dla miasta pod względem turystycznym. Statystyki szokują!

Branża turystyczna wiele wycierpiała w ciągu ostatnich dwóch lat, wszystko jednak wskazuje na to, że sytuacja powoli zmierza ku lepszemu. Mimo to – wiele miast wciąż nie może poszczycić się tak sporym zainteresowaniem ze strony turystów, jak miało to miejsce w poprzednich latach. Inaczej sprawa wygląda w przypadku Lublina, do którego to przyjechało niemal tyle samo turystów, co w całym, zeszłym roku. Władze miasta nie kryją zadowolenia i liczą na to, że trend ten utrzyma się także i w nadchodzących miesiącach oraz latach.

Statystyki.

Statystyki prezentują się następująca – w pierwszym półroczu tego roku Lublin odwiedziło prawie 320 tysięcy osób. Dla porównania, w 2021 roku było to 334 tysiące osób – jednak w przeciągu całego roku, a nie półrocza. Dane wskazują także na rosnące zainteresowanie miastem ze strony młodych osób, co dodatkowo napawa optymizmem władze miasta, które liczą na to, że taki trend utrzymywać się będzie w przeciągu kolejnych lat.

Co przyciąga turystów do Lublina?

Lublin ma wiele do zaoferowania pod względem turystycznym – w mieście znajdziemy liczne zabytki, między innymi Archikatedrę Lubelską, Basztę Półokrągłą czy Basztę Zamkową. W Lublinie organizowane są także spore imprezy kulturowe i artystyczne, z czego największą popularnością cieszy się Jarmark Jagielloński czy Sezon Lublin. Lublin jest także pierwszym polskim miastem, które zyskało tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 roku – jest to efekt wielomiesięcznych starań władz miasta.