Lubelskie. Mniej znane, acz warte zwiedzenia miejsca!

Województwo Lubelskie położone jest we wschodniej części naszego kraju, gdzie graniczy z Białorusią i Ukrainą. Jest to także najdalej wysunięty na wschód region w całej Unii Europejskiej. Tak geograficznym wstępem przejdźmy do sedna – a więc piękna, które skrywa w sobie województwo lubelskie. Bowiem jest to region doprawdy unikatowy i bogaty w liczne zabytki, atrakcje, wspaniałe miejsca i jeszcze piękniejsze krajobrazy. Lubelszczyzna nie jest pierwszym wyborem podczas planowania wakacyjnej podróży, a szkoda, bo do takiego miana aspiruje, co sprawia, że coraz więcej turystów postanawia odwiedzić województwo lubelskie. A jest co zwiedzać – tym razem skupimy się jednak na mniej znanych, acz wartych zwiedzenia miejscach!

Wąwóz Głowackiego.

Wąwóz Głowackiego w mieście Nałęczów to obowiązkowy przystanek dla wszystkich fanów przyrody. Miejsce te położone jest w pobliżu samego miasta, więc dotarcie do Wąwozu Głowackiego nie stanowić będzie większego problemu.

Bobrówka.

Ścieżka przyrodnicza „Bobrówka” znajduje się w powiecie parczewskim, niespełna 40 kilometrów od samego Lublina – a więc największego miasta województwa. Miejsce te warto odwiedzić przede wszystkim dla wspaniałych krajobrazów i widoków, które podziwiać można – między innymi – z licznych punktów widokowych.

Mięćmierz.

Mięćmierz to doprawdy zachwycające miejsce, w którym ma się wrażenie, że czas po prostu stanął w miejscu. Mięćmierz wchodzi w skład Kazimierza Dolnego, a dzisiaj w głównej mierze pełni bardziej funkcję skansenu. Miejscowość ta jest jednak wciąż zamieszkiwana, lecz przez niespełna 50 osób. Jedną z głównych atrakcji Mięćmierza jest zabytkowy, drewniany wiatrak.