Licealiada – międzyszkolna liga lekkiej atletyki w Hrubieszowie

26 września 2023 roku, to data, która niewątpliwie zapisała się na kartach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Hrubieszowie. Właśnie wtedy odbyła się wielka rywalizacja sportowa w ramach Licealiady – międzyszkolna liga lekkoatletyczna. Konkurencja była zacięta, a uczestnicy dawali z siebie wszystko, aby zdobyć miano najlepszych.

Walka o zwycięstwo była niezwykle emocjonująca. W kategorii kobiet to Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie stanął na najwyższym stopniu podium, zostawiając za sobą I Liceum Ogólnokształcące w Hrubieszowie. Natomiast w przeciwnym scenariuszu znalazły się drużyny chłopców – tutaj to pierwszeństwo przypadło I Liceum Ogólnokształcące, które wyprzedziło Zespół Szkół nr 3.

Jednak rywalizacja nie dobiegła końca. Wyniki te stanowią bowiem eliminacje do kolejnej fazy zawodów. Już 5 października 2023 roku o godzinie 10:00 na stadionie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się zawody rejonu zamojskiego. W tych zmaganiach wezmą udział dwie najlepsze szkoły z każdej kategorii, a ponadto po trzy wybrane indywidualnie osoby z każdej konkurencji.