Lubelskie. Tragiczny wypadek samochodowy. Kierowca wjechał w dom

14 sierpnia w miejscowości Chełm w województwie lubelskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W godzinach nocnych kierujący pojazdem marki Lexus uderzył w dom jednorodzinny, co w następstwie doprowadziło do zapalenia się samochodu, w którym to wciąż znajdował się kierowca. Przybyłe na miejsce służby ratownicze, w tym zastępy straży pożarnej, rozpoczęły akcję gaśniczą, podczas której to natrafili na częściowo zwęglone zwłoki kierowcy.

Okoliczności zdarzenia.

Okoliczności całego zdarzenia są teraz przedmiotem śledztwa policji, na ten moment ustalono jednak, że kierowca prawdopodobnie zjechał z drogi na przydrożny chodnik, po czym uderzył w jeden z domów jednorodzinnych w miejscowości Chełm. Działo się to na łuku drogi, możliwe więc, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem, czego przyczyną mogło być niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policja poinformowała także, że rzeczony pojazd marki Lexus miał zamontowane zagraniczne tablice rejestracyjne. Nie wiadomo jednak, o jaki dokładnie kraj chodzi, ani czy udało się już ustalić tożsamość ofiary.

W domu przebywała rodzina.

W budynku, w który uderzył samochód osobowy, w momencie zdarzenia przebywała trzyosobowa rodzina. Policjanci poinformowali jednak, że żadna z tych osób nie odniosła poważnych obrażeń, konieczna jednak będzie interwencja nadzoru budowlanego, gdyż mogło dojść do uszkodzenia struktury budynku. Na miejscu przez kilka godzin czynności prowadzili funkcjonariusze policji pod osobistym nadzorem prokuratora.