Mężczyzna z Werbkowic jechał na rowerze mimo trudnych warunków drogowych i alkoholu w organizmie

Zimowe utrudnienia na drogach nie zraziły 38-letniego mężczyzny z Werbkowic, który, choć miał prawie 3 promile alkoholu we krwi, zdecydował się poruszać po zaśnieżonej jezdni na rowerze. Wydawałoby się, że takie warunki są przeciwwskazane do jazdy, jednak ten mieszkaniec Werbkowic postanowił przeciwstawić się temu stereotypowi.

Obecne warunki na drogach są wyjątkowo trudne. Śnieg, który pokrywa jezdnie, tworzy śliską powierzchnię, a dodatkowe opady tylko pogarszają sytuację. Drogowcy mają pełne ręce roboty, próbując utrzymanie dróg w bezpiecznym stanie.

Jednak nie wszyscy zrażają się takimi przeciwnościami. Rowerzysta jadący jedną z głównych ulic Werbkowic o godzinie 19:00 był dla policjantów niemałym zaskoczeniem. Jego niepewna jazda na śniegu wskazywała na to, że coś jest nie tak.

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny. Chcieli upewnić się, czy jego chwiejna jazda wynika tylko z trudnych warunków na drodze. Aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, oficer prasowy KPP w Hrubieszowie, potwierdziła te informacje, dodając, że takie zachowanie na drodze jest niebezpieczne i nieodpowiedzialne.