Młoda zawodniczka karate z Hrubieszowa, Matylda Bień, kończy udział w Mistrzostwach Europy Open 2023 na etapie 1/8 finału

10 grudnia 2023 roku na arenie sportowej w Budapeszcie miało miejsce wydarzenie rangi mistrzowskiej – Mistrzostwa Europy Open w karate. Wśród rywalizujących zawodników znalazła się też reprezentantka Hrubieszowa, Matylda Bień, trenująca w Zamojskim Klubie Karate Kyokushin. Po serii dwóch zaciętych pojedynków, Matylda musiała niestety zakończyć swój udział w mistrzostwach na etapie 1/8 finału.

Udział w tak prestiżowych zawodach jak Mistrzostwa Europy Open to bezcenna lekcja dla każdego zawodnika. Każda porażka jest cennym doświadczeniem, które może przyczynić się do rozwoju i kształtowania charakteru młodej osoby. Jak mawiają, „porażka jest przyprawą, która nadaje sukcesowi swój smak”.

Etap 1/8 finału to wynik, który Matylda osiągnęła w Budapeszcie podczas Mistrzostw Europy Open. Chociaż jej ambicje były znacznie większe – szczególnie po zdobyciem tytułu wicemistrzowskiego rok wcześniej, to jednak sport, zwłaszcza na tak wysokim poziomie, zawsze niesie ze sobą ryzyko i nieprzewidywalność. Każda z zawodniczek biorących udział w turnieju ma jeden cel – wygrać wszystkie walki i stanąć na najwyższym stopniu podium.

Ale wierzę głęboko, że dla Matyldy to dopiero początek drogi. Młoda zawodniczko, trzymaj się swoich marzeń i ambitnie dąż do ich realizacji – one nie spełnią się same, a Ty doskonale o tym wiesz.