Nastolatkowie obrabowali kiosk w Lublinie

Niestety, wiele osób zmaga się z problemami z prawem już od najmłodszych lat. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, najczęściej jednak główne skrzypce odgrywają czynniki środowiskowe i otoczenie, w jakim takie osoby dorastają. Do niepokojących wydarzeń z udziałem 13 oraz 14 – latków doszło 25 lipca w Lublinie. Dwoje młodocianych przestępców napadło na kiosk, gdzie obezwładnili pracującą tam sprzedawczynię i zagarnęli towar o łącznej wartości ponad dwóch tysięcy złotych.

Napad na kiosk.

Do wspomnianych wydarzeń doszło 25 lipca w poniedziałek na terenie miasta Lublin. Do jednego z tamtejszych kiosków podeszło dwóch nastolatków – jeden z nich bezskutecznie próbował zakupić papierosy. Ekspedientka, widząc, że jest to osoba nieletnia – odmówiła sprzedaży. Nastolatek nie dawał jednak za wygraną i kontynuował dyskusję – jak się okazało, miało to jedynie odwrócić uwagę kobiety. W tym samym czasie drugi z nastolatków zakradł się na zaplecze i obezwładnił sprzedawczynię. Łupem młodocianych przestępców padło ponad dwa tysiące złotych. Zostali jednak dostrzeżeni przez operatora miejskiego monitoringu, który o całym zajściu poinformowany został przez policję – dwaj nastolatkowie zostali wkrótce zatrzymani.

Dzień wcześniej wyrwali kobiecie torebkę.

Okazało się, że nastolatkowie już w przeszłości mieli liczne konflikty z prawem. Niespełna dzień wcześniej jeden z nich dokonał napadu rabunkowego na przypadkową kobietę, której wyrwał torebkę z zawartością. Wyszło także na jaw, że są oni wychowankami jednego z ośrodków poprawczych, z którego uciekli przed paroma dniami.