Park Labiryntów w Rąblowie

Park Labiryntów w Rąblowie jest bardzo ciekawą atrakcją w pobliżu Zamościa, na którą warto się skusić w wolnym czasie podczas pobytu w województwie lubelskim.

Labirynty w Polsce

W kraju można liczyć na sporo miejsc z labiryntami, które co jakiś czas pojawiają się w nowej okolicy. Z tego też powodu sporym zainteresowaniem cieszy się Park Labiryntów w Rąblowie, który jest zlokalizowany blisko Zamościa i Celejowa. Podczas pobytu w tym województwie warto skusić się na wybranie do Parku Labiryntów, który znajduje się tuż obok Parku Miniatur. Na obie atrakcje jest potrzebny jednak osobny bilet wstępu. Z racji tego, że oba miejsca warte uwagi należą do jednego właściciela można skusić się na kupienie jednego biletu wstępu, bo jest bardziej opłacalne cenowo. Na terenie kompleksu jest także tipi, w którym można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło także ławeczki na której można sobie odpocząć. Tuż obok znajduje się też park z miniaturami zabytków głównie z bliższego regionu.

Kilka tras do przejścia

Park Labiryntów w Rąblowie składa się z kilku tras dla turystów, w których można się zgubić i szczęśliwie odnaleźć drogę do wyjścia. Na uwagę zasługują labirynt różany, którym z powodu dostatecznie wysokich kwiatów można się zachwycić, gdyż górą nie da się podejrzeć drogi do wyjścia. Najmłodszym z kolei do gustu przypadnie labirynt na planszy, na którym paluszkiem muszą poszukać drogę do wyjścia. W odpowiednim okresie jest także labirynt truskawkowy. Na terenie obiektu nie zabrakło także labiryntu w linek oraz choinkowego, gdzie pomiędzy rzędami dzieci mogą znaleźć właściwą drogę. Zadanie polega na odpowiadaniu na pytania związane z tym regionem i zbieraniu literek/słów, z których następnie można ułożyć hasło.

Ciekawy pomysł na spędzenie czasu

Warto na terenie kraju odwiedzać także te mniej znane miejsca i Park Labiryntów w Rąblowie jest jednym z nich. Jest to świetna propozycja na spędzenie czasu w przypadku rodzin z dziećmi lub też samych dorosłych. Nigdzie nie jest przecież zabronione szukanie drogi z labiryntu. Jest to doskonała zagadka umysłowa dla osób w każdym wieku i z powodzeniem uda się znaleźć wyjście ze wszystkich propozycji dróg, które znajdują się w tym miejscu.