Park Miniatur w Rąblowie

Parki Miniatur na terenie całego kraj niewątpliwie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Wynika to z tego, ze na mapie Polski pojawiają się coraz to nowsze miejsca z miniaturami, nie tylko z najbliższej okolicy, ale także z obszaru całego świata. Niektóre wykonania są tak dokładne, że zachwycają bez reszty.

Świat w miniaturze

Z powodów kosztów lub zbyt długiej odległości nie udaje dojechać się do wszystkich miejsc, do których chciałoby się dotrzeć w wolnym czasie. Dobrym pomysłem, z którego korzystają właściciele tego typu miejsc jest więc zorganizowanie najważniejszych zabytków u nas w Polsce, tyle, że w miniaturze. Dzięki dokładności wszystkich elementów, możemy poczuć się tak, jakbyśmy widzieli je w rzeczywistości. Jest to świetna propozycja, by w szybkim czasie zrobić zabytkowy przegląd świata. Może okazać się także, że dane miejsce tak nas zafascynuje, że postanowimy wybrać się na żywo do danej atrakcji. Przekrój tematyczny jest naprawdę ogromny. Możemy zobaczyć miejsca związane z miejscami sakralnymi, zabytkami, pałace, zamki, cuda świata.

Przystępna cena wstępu

W tego typu miejscach, w tym także w Parku Miniatur w Rąblowie jest stosunkowo przystępna cena za zwiedzanie. W niektórych miejscach wartych uwagi istnieje także możliwość skorzystania w cenie biletu z oprowadzania przez przewodnika. Tutaj tego nie ma, jednak bez problemu możemy obejrzeć znajdujące się w Rąblowie eksponaty. Są one z najbliższej okolicy i zobaczyć będziemy mogli więc m.in. Górę Trzech Krzyży, Bramę Tyrolską w Puławach, czy zabytki Nałęczowa. Skupienie się na bliskim terenie powoduje, że od razu można wsiąść w samochód i udać się w dalszą drogę, by zobaczyć zaprezentowane tutaj miejsca na żywo. Jest to o tyle ciekawa sprawa, że od razu bezproblemowo można porównać swoje wrażenia z ujrzenia miniatury z tym, co kryje się naprawdę. Dbałość o szczegóły jest jednak widoczna na każdym kroku. Park Miniatur w Rąblowie połączony jest także z labiryntem, na który trzeba kupić oddzielny bilet lub łączony na obie atrakcje. W przypadku labiryntów jest tam sporo propozycji, które spodobają się nie tylko najmłodszym. Warto więc połączyć zwiedzanie obu atrakcji w czasie jednego wyjazdu do Rąblowa.