Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w ramach Związku Olimpiad Specjalnych zorganizowany przez Klub "Olimpijczyk"

8 listopada 2023 roku, w naszym hrubieszowskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, odbył się wyjątkowy Regionalny Turniej Tenisa Stołowego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez działający przy ośrodku Klub Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk”.

Głównym celem tego sportowego wydarzenia było promowanie idei „Razem bo jesteśmy tacy sami”, która jest fundamentem Olimpiad Specjalnych. Organizatorzy dążyli do popularyzacji tenisa stołowego wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną i jednocześnie do wyłonienia triumfatorów w różnych kategoriach.

Zainteresowanie turniejem okazało się ogromne. Zgłoszenia napłynęły z różnych instytucji rozmieszczonych na obszarze województwa lubelskiego. Wzięli w nim udział uczestnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Lublina i Hrubieszowa, Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Lublina, Hrubieszowa oraz Karczmisk. Nie zabrakło też reprezentantów Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej z Krasnegostawu, Szarowoli i Lublina. Dodatkowo, do rywalizacji przystąpili zawodnicy reprezentujący Kluby Olimpiad Specjalnych: „Asy Matczyn” oraz „Atomiki” z Międzyrzeca Podlaskiego.