W mieście pojawi się nowa ulica o nazwie „Zielony Zakątek”

W czwartek, dnia 26 stycznia odbyło się spotkanie rady miejskiej. Podczas spotkania podjęto decyzję na temat kilku ważnych spraw. Jedną z tych spraw było nazwanie jednej z ulic w Hrubieszowie nazwą „Zielony Zakątek” I tak też się stało.

Ulica „Zielony Zakątek” w Hrubieszowie

O nazwie dla nowej ulicy zadecydowali radni miejscy poprzez uchwałę. Dzięki temu w obrębie Sławęcin, a dokładniej na drodze wewnętrznej w granicach działki 1532 oraz pewnego obszaru działki 1529, powstała nowa ulica „Zielony Zakątek”. Warto dodać, że tereny te należą do Gminy Miejskiej Hrubieszów. Warto dodać, że o nadanie tam nazwy dla nowej ulicy apelowali mieszkańcy. Wszystko z powodu tego, że do tej pory musieli oni zmagać się z tym, że problematyczna była numeracja porządkowa. A dodajmy, że numeracja ta przebiegała od ulicy Grabowieckiej oraz od ulicy Uchańskiej. Teraz już tego problemu nie będzie.

Skąd nazwa „Zielony Zakątek”? Wielu czytelników może zastanawiać się także nad tym, dlaczego tamtejszą nową ulicę nazwano właśnie „Zielonym Zakątkiem”. Okazuje się, że nazwa ta wzięła się z tego, że dookoła drogi, na której powstała nowa ulica, znajduje się sporo pól uprawnych. Oprócz tego nazwa ta zgrywa się także dobrze z nazwą osiedla, a więc Osiedle nr 10 „Zielone”.