Lubelszczyzna a turystyka – czyli co warto zwiedzić?

Województwo lubelskie to wspaniałe miejsce dla miłośników historii, przyrody i dobrego jedzenia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, więc niezależnie od tego, czy chce zwiedzać zamki i pałace, czy wybrać się na wędrówkę po pięknej polskiej wsi, znajdziesz tu niemal wszystko. Oto niektóre z największych atrakcji w województwie lubelskim, które koniecznie należy uwzględnić w swoim planie podróży.

Dla fanów aktywnego wypoczynku.

Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, to województwo lubelskie jest dla Ciebie idealnym miejscem. Liczne lasy i jeziora sprawiają, że jest to świetne miejsce do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i kajakowej. Zimą znajdują się tu liczne ośrodki narciarskie, które oferują doskonałe warunki do jazdy na nartach i snowboardzie. Ogromną popularnością cieszą się spływy kajakowe rzeką Bystrzycą.

Pałac Wielkich Książąt Litewskich.

Pałac Wielkich Książąt Litewskich to obowiązkowy punkt zwiedzania dla miłośników historii. Jest to jeden z najważniejszych obiektów historycznych w województwie lubelskim, dający zwiedzającym możliwość wręcz cofnięcia się w przyszłość. Pałac ten jest istną perełką pod względem architektonicznym i znajdującym się w nich zabytków czy malowniczych pomieszczeń.

Siedziba Czartoryskich.

W Puławach – będących jednym z największych miast województwa – mieści się przepiękna rezydencja magnacka, która ściśle związana jest ze szlacheckim rodem Czartoryskich. Pałac ten obecnie znajduje się w rękach Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa, a jego historia sięga końca XVII wieku. Budowla – pierwotnie – prezentowała sobą styl barokowy, w wyniku jednak licznych przebudów, architektura pałacu uległa pewnym zmianom.