Podpisano umowę na stworzenie Centrum Komunikacyjnego w Hrubieszowie

Jest to projekt, który z pewnością dostarczy wielu ludziom spełnienia upragnionych marzeń. Nie ma w tym nic zaskakującego, że lokalni mieszkańcy i cały powiat z nieukrywanym entuzjazmem obserwują rozwijające się prace. Właśnie zostało podpisane porozumienie dotyczące konstrukcji Centrum Komunikacyjnego w mieście Hrubieszów. Przewiduje się, że projekt pochłonie koszt ponad 5,6 miliona złotych i zostanie przeprowadzony przez firmę Inżynieria Przemyśl spółka z o.o.

Za nadzór inwestycyjny nad realizacją projektu będzie odpowiedzialna spółka ZDI z Zamościa, a jej usługi są wycenione na ponad 146 tysięcy złotych. Wiadomości o planowanej budowie Centrum Komunikacyjnego w Hrubieszowie pojawiały się wielokrotnie. Nie jest to nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że proces przygotowań do tego przedsięwzięcia przechodził przez kilka faz i wywoływał wiele dyskusji.

Pierwszym etapem była nawiązana współpraca pomiędzy lokalnymi władzami a Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej. W ramach tego partnerstwa opracowano kilka koncepcji dla nowego centrum komunikacyjnego, które zostały stworzone przez studentów pod nadzorem ich wykładowców.