Rowerzysta jeżdżący po Hrubieszowie miał 3 promile alkoholu we krwi

Skrajnie nieodpowiedzialnie zachował się 28-latek, który poruszał się po Hrubieszowie na rowerze będąc pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany przez policję, a po przebadaniu alkomatem okazało się, że w jego organizmie znajdują się 3 promile alkoholu.

Zatrzymanie pijanego kierowcy

Pijany kierowca został zatrzymany na ulicy Gródeckiej w Hrubieszowie. Zatrzymanie miało miejsce w środę, dnia 15 lutego. Tego dnia pijany rowerzysta jak gdyby nigdy nic jechał rowerem. Jednak policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Okazało się, że jest nim 28-letni mężczyzna mieszkający w Hrubieszowie. Po zbadaniu mężczyzny alkomatem okazało się,, że w jego organizmie znajdowało się wtedy 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze od razu wystawili pijanemu rowerzyście mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Warto dodać, że w Polsce od 1 stycznia 2022 obowiązują większe kary za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. Za jazdę rowerem po spożyciu alkoholu, a więc w przedziale od 0,2 promila do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1 tysiąca złotych. Z kolei w przypadku bycia w staniu nietrzeźwości i jazdy rowerem, a więc mając powyżej 0,5 promila alkoholu, policja może wystawić mandat nawet w wysokości 2,5 tysiąca złotych.